Previous Entry Share Next Entry
6 міфів і відкриттів після народження дитини
2015
olya_verbytska
Коли у вашому житті
з'являється дитина, то все змінюється. Відбуваються не лише позитивні зміни, але і негативні, про які не прийнято говорити вголос. У цій статті я напишу про декілька речей, які стали для мене відкриттям після народження дитини. Цьому передували 5 міфів, у які я щиро вірила, поки сама не переконалась у протилежному.

1. Міф: Материнський інстинкт робить все природним і легким.

Насправді: Любов — це тривалий процес і праця.

Загальноприйняте уявлення виглядає приблизно так: дитинка народжується — і оп! Завдяки материнському інстинкту ти відразу починаєш її любити, з легкістю дбаєш про неї. Навколо тільки безмежне щастя і квіточки.

По моїх відчуттях це більш поступовий процес, ніж прийнято вважати.

Дитинка народжується і починається знайомство.

- Привіт, я — інопланетянин, а ти — хто?

Тобто мамі до дитини потрібно звикнути, як і дитині до мами.

У цьому контексті прийомні батьки не настільки відрізняються від справжніх, тому, що не все приходить відразу.

Що робити: Наберіться терпіння.

2. Міф: Материнство — безмежне щастя.

Насправді: Материнство — неоднозначне і поєднує безліч емоцій — співчуття, страх, виснаження, гордість, радість...

Мама розповідала мені, що найщасливіша частина її життя — народження дитини. Та й зазвичай у суспільстві це вважається необхідною частиною “жіночого щастя” (якщо чоловік має посадити дерево, побудувати дім і виростити сина, то жінка танцює у системі координат Кухня-Церква-Дитина). Направду ж, у всіх по-різному. Не випадково існує таке поняття як “післяродова депресія”. Навіть, якщо з депресією стикається далеко не кожна жінка, то психологічна адаптація до нового статусу і стилю життя, втома і хронічне недосипання знайомі більшості.

Що робити: Звертайте увагу на позитивні моменти.

3. Міф: Поява дитини нічого кардинально не змінює.

Насправді: Я більше не можу повністю контролювати своє життя.

З маленькою дитиною складно щось планувати. Якщо ви хочете дві години попрацювати у гордій самотині, будьте готові до того, що в малечі інший план. Наприклад, маля хоче в цей час їсти або гратися. Світ прогинається під дитину, а не під маму. Ви хочете посперечатися і наполягати на своєму — приготуйтесь до вечора розладнаної скрипки. Є батьки, які заради дисципліни готові слухати дитячий плач, на жаль, мені це не вдається.

Маленька дитина спить менше, ніж про це говориться. У популярних статтях написано, що новонароджений малюк спить 17-20 годин. Можливо якийсь інший, але не мій. У Софії відразу склався досить дорослий розклад, від якого вона з неохотою відступає під час прогулянки. Вона спить 6-8 годин вночі безперервно, під час прогулянки в обід 2-3 години, зранку ще іноді досипає 3 години, але після обіду вкласти її проблематично. Тобто сумарно 12-14 годин. Це в 2 місяці, до цього часу спала ще менше.

Що робити: Розставте пріоритети.

4. Міф: Час грудного вигодовування — розслаблений період.

Насправді: бути мамою грудної дитини — це робота без вихідних.

Збоку мамочки з колясками виглядають розслабленими і щасливими своїм нічогонеробленням. Людині без досвіду здається, що така жінка живе як на курорті.

Насправді маленька дитина потребує постійної уваги. Тому навіть, щоб годину провести без дитини (в перукарні наприклад), варто організувати на підміну чоловіка, батьків або няню.

Та й навіть, якщо така підміна є, більше, ніж 2-3 години займатися своїми справами не вдасться. Дитина захоче їсти і почне вимагати маму. Мені можуть підказати, що молоко можна зціджувати, але зціджування і підігрівання теж займає час+в будь-якому разі хтось має дитину накормити зцідженим молоком (а якщо чоловік і батьки на роботі, на няню немає грошей, то, крім мами цим і так ніхто не буде займатися), тому для новоспеченої мами зціджування переважно нічого не вирішує.

Велике щастя для новоспеченої мами, якщо є реальна допомога з боку чоловіка, батьків, родичів, друзів (прийти, побавитися з дитинкою півгодини і піти — не рахується). Набагато складніше, якщо мати-одиначка, яка одночасно має працювати і виховувати дитину.

Що робити: Приймайте допомогу.

5. Міф: Найкращий спосіб привести життя в норму — пристосувати дитину під свій графік і стиль життя.

Насправді: Доведеться пристосуватися під графік і потреби дитини.

Якщо маля спить — у мами є вибір: здійснити щось із запланованого або теж піти поспати.

Якщо дитина прокинулась, вибачайте, тепер ви під владою цього маленького боса. Так, тепер вона — ваш бос на ближчі кілька років. Звичайно, можна змагатися з природою і пробувати працювати стільки, скільки раніше. Наприклад, я — фрілансер, і до народження дитини мені здавалося цілком реальним не міняти свого стилю життя. Спочатку, я намагалася більше працювати в той час, коли треба було спати або їсти, експеримент не вдався — я ходила невиспана, голодна і зла. - Ну, чому ти вже прокинулася? Могла би ще трохи поспати, я ж не встигла! - думала я. Зараз я вирішила не перейматись роботою, а використовувати іноді час, коли вона спить. Якщо виходить це зробити під час денного сну — ок, якщо ні — то ні.

Що робити: Просто розслабтеся і отримуйте задоволення.

6. Мф: Дитина об'єднує сім'ю.

Насправді: Дитина випробовує сім'ю на міцність.

Якщо з чоловіком немає спільних інтересів, цінностей, взаємоповаги і взаєморозуміння, то поява дитини тільки загострить ці розбіжності. Дитина спонукає батьків досягати швидких компромісів, а якщо батьки надто егоїстичні для таких дій, сім'я може розпастися. Жінка вже не може приділяти такої уваги чоловіку як раніше, залишитися сам-на-сам парі переважно не є реальним. Фізична втома, недомовленість, нерівномірний розподіл обов'язків і насамперед егоїзм спонукають до виникнення конфліктів, які переважно немає часу вирішувати.

Що робити: Спілкуйтеся між собою, вчіться чути свого партнера.


  • 1
як тобі вдалося заставити дитину спати 6-8 годин вночі? :)

Софійка сама собі такий дивний графік склала. Вона в другій половині дня не спить майже ніколи (тобто з шостої вечора до першої ночі приспати нереально), потім напевно відсипається. Хоча були такі тяжкі часи, що вона і ввечері + цілу ніч "гуляла"

  • 1
?

Log in

No account? Create an account